Dryfowanie w padzie DualSense PS5?

  • Dryfgowanie w padzie PS5
  • Dryfowanie pada test
  • Dryfowanie w padzie PS5 naprawa
  • Dryfowanie pada test po naprawie
  • Pad PS5

Dryfowanie w padzie DualSense PS5?

Dryfowanie analogów w padzie DualSense PS5?

Pad PS5 sam skręca w lewo? Dryfowanie w padzie DualSense PS5, to dość powszechny przypadek z którym zmaga się wielu użytkowników konsoli. Problem polega na stopniowych samoczynnych ruchach analogów, mimo braku ingerencji w to gracza. Przejawia się to w mimo wolnych ruchach kamery czy też samej postaci w grze(np. zawodnika w fifie). Jeśli macie taki problem, w tym artykule dowiecie się co ma dla was do zaproponowania nasz serwis!

CO TO DRYFOWAIE ANALOGÓW?

Dla mniej wtajemniczonych Dryfowanie analogów, znane innym też jako „drift”, polega na ruchach gałki analogu kontrolera, które są rejestrowane mimo braku ruchu fizycznego robionego przez gracza. Efektem tego zjawiska mogą być ruchy mimowolne ruchy kamery lub też postaci. W przypadku graczy strzelanek drift uniemożliwia precyzyjne strzelanie, co zaprzecza komfortu grania oraz posiadania wysokich umiejętności w tego typu grach.

Dryfowanie w padzie DualSense PS5. Jakie są powody?

Dryfowanie pada test

Takie zjawisko było również w padach PS4, a nawet PS3. Jest parę powodów dlaczego pad może mieć taką dolegliwość. Jest ich zaledwie kilka, ale warto je znać:

1. Zużycie analogów

Jednym z głównych powodów w którym przejawia się dryfowanie w padzie DualSense PS5, jest eksploatacja materiału. Analog posiada dwa potencjometry które są pokryte w środku warstwą grafitu, który z kolei po czasie się przeciera. W przypadku intensywnego grania, może ten okres znacznie się skrócić. Również typ gry ma znaczenie w tym temacie. Granie w gry FIFA czy strzelanki takie jak COD lub Fortnite, gdzie poruszanie analogiem jest intensywne albo niesamowicie precyzyjne, przyspiesza jego zużycie.

2. Zabrudzenia

Kolejnym ważnym aspektem który decyduje o uszkodzeniu analoga jest wszelakie zabrudzenie. Wylany sok czy nawet sam pot jest w stanie dotrzeć do mechanizmu analoga i powodować trwałe dryfowanie.

3. Wady fabryczne

Jest to faktycznie możliwe i zdarza się. Dryfowanie może być również spowodowane wadliwymi częściami, lub w złym montażu analoga. W takich przypadkach warto pamiętać o naszej gwarancji, którą nam daje sam producent.

JAK ROZPOZNAĆ DRYFOWANIE W PADZIE PS5 ?

Dryfowanie w padzie PS5

Rozpoznanie dryfowania nie powinno sprawiać większych problemów ze względu na same odczucia w danej grze:

  • Mimowolne poruszanie się postaci czy też kamery, bez ruszania gałką od analoga. Może również zauważyć uszkodzenie ruszając delikatnie gałką, wtedy analog powinien zarzucać na różne strony wykonując samoczynne ruchu postaci.
  • Wcisnąć mocniej gałkę od analoga i ruszać powoli nie zmniejszając siły nacisku. Kiedy poczujemy pod palcem że ewidentnie analog przeskakuje w sposób nienaturalny to oznacza uszkodzenie mechaniczne, za czym idzie dryfowanie.
  • Celowanie w strzelankach powinno być utrudnione, oraz samo poruszanie się postacią.
  • Warto też odwiedzić Hardwaretester w którym możemy za darmo sprawdzić parametry naszego pada DualSense. Wystarczy podpiąć kablem pod komputer, po czym pad zostaje wykryty. Gotowe!

CZY DOMOWE SPOSOBY NA DRYFOWANIE W PADZIE
DUALSENSE PS5 POMAGAJĄ?

Jest wiele sposobów które mogą niby poprawić dryfowanie analogów w padzie. Czy są dobre? Czyszczenie czy też kalibracje pada PS5 według naszego serwisu są nie praktycznie lub chwilowe. Jedynie tuszują problem który i tak będzie narastać bezwarunkowo. Jedynym sprawdzonym sposobem jest według nas wymiana mechanizmu analoga oraz kalibracja, która jest stu procentowo rozwiązać i naprawić naszego pada. Naprawa również nam daje pewność że podczas meczu w fifie lub Fortnite nie wróci problem dryfowania. Ostatnią opcją jaka jest dla graczy, to sko

rzystanie z gwarancji. Należy pamiętać że gwarancja zaczyna się od pierwszego momentu połączenia pada do konsoli. Od tego momentu przysługuje nam rok gwarancji.

NAPRAWA PADA DUALSENSE PS5? TYLKO Z NASZYM SERWISEM

Dryfowanie pada test po naprawie

 

Chcesz postawić na pewność i uniknąć ryzyka dryfowania podczas twojej ulubionej gry? Lepiej nie mogłeś trafić! Nasz serwis jest idealny dla ciebie. Nasze opinie na Googlu mówią same za siebie. U nas stawiasz na profesjonalizm i pewność rozwiązania problemu. Wymiana analogów w padzie PS5 to nie problem. Jesteśmy w stanie wymienić wymienić i skalibrować, jak te standardowe oraz magnetyczne z efektem Halla. Masz inny problem z padem? To też nie problem dla nas. Jesteśmy numerem jeden w Polsce pod względem serwisów oraz dystrybucji części. Sukcesem naszej skuteczności, jest korzystanie jedynie z oryginalnych części, które można znaleźć na stronie Sklepu Konsolowo. Masz daleko? To nie problem! Posiadamy idealny system wysyłek który jest prostu i intuicyjny. Mamy wysyłki InPost oraz DPD, więc cały proces jest szybki i sprawny!

CZY PAD DUALSENSE JEST WARTY NAPRAWY NA DRYFUJĄCE ANALOGI?Pad PS5

Dryfowanie analogów to bardzo popularny i powszechny problem występujący w padach PS5. Zużycie analogów jest naturalną częścią wszystkich padów. Na utrzymywanie kontrolera w dobrym, pozwala nam znajomości przyczyn występowania dryfu. Jeśli problem występuje często w twoich padach, warto zastanowić się nad wymianą tradycyjnych analogów na o wiele bardziej wytrzymałe magnetyczne z efektem Hall.

Więcej o autorze

Wojciech Fic

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

Losowe wyłączanie się konsol Xbox Series X SXbox Series X nie czyta płyt?Pad PS4 nie ładuje się? Co to oznacza?