Fałszywe zdjęcia wnętrza PlayStation 5 zamieszczone przez How It Works Magazine

Fałszywe zdjęcia wnętrza PlayStation 5 zamieszczone przez How It Works Magazine

W dniu dzisiejszym pojawiły się fałszywe zdjęcia wnętrza PlayStation 5 zamieszczone przez How It Works Magazine. Chcieliśmy zdementować te bzdury bezmyślnie powielane przez między innymi PPE.pl. Poniżej prezentujemy oryginalny artykuł „Inside the Consoles” Jak widać autor artykułu skrupulatnie przedstawił nam, jak będą wyglądać poszczególne elementy konsoli. Zademonstrowany został podwójny system chłodzący

Z powyższego zdjęcia niestety wywnioskować można tylko to, że autor perfekcyjnie opanował sztukę grafiki komputerowej i obsługi Photoshop. Na domniemanym zdjęciu wnętrza PlayStation 5 pokazana jest podpicowana płyta DYN-001 występująca w konsoli PlayStation 3 Slim 1-szej generacji (CECH-2004,2003 itp.)

Porównanie zdjęcia zamieszczonego w How It Works Magazine ze zdjęciem płyty głównej PlayStation 3 pochodzącym z www.konsolowo.pl

Fake inside PS5 pictures

Jak widać podobieństwo jest olbrzymie. Co najlepsze, na spreparowanym zdjęciu autor artykułu popełnił kilka ośmieszających go błędów:

  1. Moduł Wifi/Bluetooth oznaczył jako dysk SSD

To jest największa wtopa, bo nawet jeśli autor jest laikiem, to w jaki sposób dysk SSD miałby zostać przymocowany do płyty głównej? Lutowany SSD? Oczywiście występują pamięci lutowane, jednak są one w postaci kości np. eMMC, lub TSOP48.

  1. Most południowy (Southbridge) opisał jako CPU

Nawet, jeśli przyjmiemy, że jest to CPU, w takim razie co miałby chłodzić ten piękny radiator? Płytę główną? Drogi Panie redaktorze radiator zakłada się na procesor i pomiędzy daje pastę termo-przewodzącą. Wszystko po to aby odprowadzać ciepło z procesora!!!! Dodatkowo wiatrak ma chłodzić i rozpraszać je dalej z radiatora (z and. heatsink).

Niestety żyjemy w czasach, gdzie krzykliwe tytuły i treści wypierają zdrowy rozsądek i rzetelne podejście do dziennikarstwa. Sam byłem bardzo ciekawy, jak wygląda nowa generacja od środka, jednak nie spodziewałem się, że ktokolwiek będzie w stanie taką ściemę mi wciskać.

Więcej o autorze

Lucjan Wodzisławski

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

Wakacje 2020Przerwa techniczna 18.09.2020