Wymiana płyty głównej PlayStation 4

  • Naprawa uszkodzonej ścieżki w przybliżeniu
  • Naprawa przerwanej ścieżki przy gnieździe HDMI
  • Inspekcja pod mikroskopem – utlenione pady na płycie powodem BLOD’a
  • Powyrywane pady pod układem w konsoli po upadku.
  • Odbudowa urwanej ścieżki przy gnieździe HDMI

Wymiana płyty głównej PlayStation 4

Wymiana płyty głównej PlayStation 4.

Wymiana płyty głównej PlayStation 4 choć nie jest naprawą w wielu przypadkach pozostaje jedyną deską ratunku dla konsoli. Szczególnie pierwsze modele konsol nie ustrzegły się błędów wieku zerowego. Należy przez to rozumieć wszystkie usterki, które zostały wyeliminowane w późniejszych partiach. Choć producenci nie chętnie się przyznają do takowych, to fora internetowe są pełne przykładów. Drugim powodem wymiany płyty głównej, znacznie częściej występującym, są nie profesjonalne naprawy wykonywane w konsolach. Nasze statystyki wskazują jasno, że 95% konsol PS4 nie grzebanych wcześniej udaje się postawić na nogi.

Kiedy powinno się wymienić płytę na nową.

  • zniszczenia przez nie profesjonalne naprawy przewyższają wartość płyty głównej
  • płyty potraktowane opalarką lub pieczone w piekarniku
  • płyty z powyrywanymi punktami lutowniczymi

Pozostałe usterki jesteśmy w stanie naprawić. Jeśli poprzedni serwis zlecił wymianę płyty głównej opisz problem i wyślij nam zdjęcia, postaramy się oszacować opłacalność odbudowy.

Wymiana płyty głównej to nie wszystko, należy pamiętać o paście termoprzewodzącej i termopadach.

W momencie gdy decydujemy się sami na wymianę płyty głównej musimy pamiętać o podstawowej zasadzie. Po zamontowaniu nowej płyty chcemy aby takowa pochodziła jak najdłużej dlatego musimy pamiętać o konserwacji. Tylko pasta termoprzewodząca o wysokich parametrach, a co za tym idzie odpowiednio droga, zapewni długie życie konsoli. W naszym serwisie wymiana płyty głównej jest w cenie konserwacji konsoli a co najważniejsze dostajecie gwarancję na usługę.

W galerii prezentujemy przykłady napraw komponentów, które inni zakwalifikowali do wymiany. Wyrwane pady lub ścieżki to standard, gdy nie dysponuje się odpowiednim sprzętem.

Więcej o autorze

Lucjan Wodzisławski

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

Wymiana gniazda HDMI PlayStation 4Wymiana analoga w padzie Sony Dualshock 4Naprawa pada, kontrolera PlayStation DualShock 4