Naprawa analogów dla pada Xbox Series S i X

 • Pad Xbox Series X analog dryfowanie2
 • Dryfowanie pada test
 • Pad Xbox Series X analog dryfowanie
 • Pad Xbox Series X analog dryfowanie naprawa2
 • Pad Xbox Series X analog dryfowanie naprawa
 • Dryfowanie pada test po naprawie
 • Pad Xbox Series X analog naprawa

Naprawa analogów dla pada Xbox Series S i X

PROBLEMY ZE STEROWANIEM W GRACH?NAPRAWA ANALOGÓW PADA XBOX SERIES S I X

Twoje analogi w padzie są w opłakanym stanie? Naprawa analogów dla pada Xbox Series S i X, to częsta usterka z którą przychodzą do nas klienci. Dryfowanie analogów w padach, to powszechny temat dla naszych serwisantów. Problemem są stopniowe, samoistne ruchy analogów, mimo że gracz ich nie dotyka. Przejawia się to w niekontrolowanych ruchach kamery lub postaci w grze (np. zawodnika w FIFA). Jeśli doświadczacie tego problemu, w tym artykule dowiecie się, jakie rozwiązania proponuje nasz serwis!

CO TO DRYFOWAIE ANALOGÓW PADA  XBOX SERIES S I X?

Dla niewtajemniczonych, dryfowanie analogów, znane również jako „drift”, polega na samoczynnych ruchach gałki analogu kontrolera, które są rejestrowane mimo braku fizycznego ruchu ze strony gracza. Efektem tego zjawiska mogą być niekontrolowane ruchy kamery lub postaci. W przypadku graczy strzelanek drift uniemożliwia precyzyjne celowanie, co negatywnie wpływa na komfort gry oraz poziom umiejętności w tego typu grach.

NAPRAWA ANALOGA DLA PADA XBOX SERIES S I X? GDZIE JEST PRZYCZYNA?

Takie zjawisko występuje również w padach Xbox Series S i X, a wcześniej w padach Xbox One oraz  Xbox Elite. Istnieje kilka powodów, dla których kontroler może mieć tę dolegliwość. Choć jest ich niewiele, warto je znać:

1.Zużycie analogów

Jednym z głównych powodów dryfowania w padach Xbox Series S i X jest eksploatacja materiału. Analog posiada dwa potencjometry poPad Xbox Series X analog dryfowaniekryte wewnątrz warstwą grafitu, która z czasem się ściera. Intensywne granie może znacznie skrócić ten okres. Typ gry również ma znaczenie – granie w FIFA czy strzelanki takie jak Call of Duty lub Fortnite, gdzie intensywne lub precyzyjne ruchy analogiem są częste, przyspiesza jego zużycie.

2.Zabrudzenia

Innym ważnym czynnikiem wpływającym na uszkodzenie analoga są zabrudzenia. Wylany napój czy nawet pot mogą dotrzeć do mechanizmu analoga i powodować trwałe dryfowanie.

3.Wady fabryczne

Dryfowanie może być również spowodowane wadliwymi częściami lub złym montażem analoga. W takich przypadkach warto pamiętać o gwarancji udzielanej przez producenta.

Jeśli masz problem z dryfowaniem analogów w swoim padzie Xbox Series S lub X, nasz serwis może Ci pomóc!

NAPRAWA ANALOGA DLA PADA XBOX SERIES S I X? SKĄD WIEDZIEĆ, ŻE TO JUŻ CZAS?Pad-Xbox-Series X analog dryfowanie naprawa

Rozpoznanie dryfowania nie powinno sprawiać większych problemów ze względu na same odczucia w danej grze:

 • Mimowolne poruszanie się postaci czy też kamery, bez ruszania gałką od analoga. Może również zauważyć uszkodzenie ruszając delikatnie gałką, wtedy analog powinien zarzucać na różne strony wykonując samoczynne ruchu postaci.
 • Wcisnąć mocniej gałkę od analoga i ruszać powoli nie zmniejszając siły nacisku. Kiedy poczujemy pod palcem że ewidentnie analog przeskakuje w sposób nienaturalny to oznacza uszkodzenie mechaniczne, za czym idzie dryfowanie.
 • Celowanie w strzelankach powinno być utrudnione, oraz samo poruszanie się postacią.
 • Warto też odwiedzić Hardwaretester w którym możemy za darmo sprawdzić parametry naszego pada DualSense. Wystarczy podpiąć kablem pod komputer, po czym pad zostaje wykryty. Gotowe!

NAPRAWA ANALOGA DLA PADA XBOX SERIES S I X W DOMOWYCH WARUNKACH MA SENS?

Istnieje wiele sposobów, które teoretycznie mogą poprawić dryfowanie analogów w padzie. Czy są skuteczne? Czyszczenie i kalibracja pada Xbox Series S lub X według naszego serwisu są niepraktyczne i działają jedynie chwilowo. Te metody tuszują problem, który i tak będzie narastał bez względu na wszystko. Jedynym sprawdzonym sposobem jest według nas wymiana

Pad Xbox Series X analog dryfowanie2

mechanizmu analoga oraz kalibracja, co w stu procentach rozwiązuje problem i naprawia kontroler. Naprawa daje pewność, że podczas meczu w FIFA lub Fortnite problem dryfowania nie powróci. Ostatnią opcją dla graczy jest skorzystanie z gwarancji. Należy pamiętać, że gwarancja zaczyna się od momentu pierwszego połączenia pada z konsolą. Od tego momentu przysługuje nam rok gwarancji.

Jeśli masz problem z dryfowaniem analogów w swoim padzie Xbox Series S lub X, nasz serwis może Ci pomóc!

NAPRAWA PADA XBOX SERIES S I X TYLKO Z NASZYM SERWISEM!

Chcesz postawić na pewność i uniknąć ryzyka dryfowania podczas twojej ulubionej gry? Lepiej nie mogłeś trafić! Nasz serwis jest idelany dla ciebie. Nasze opinie na Googlu mówią same za siebie. U nas stawiasz na profesjonalizm i pewność rozwiązania problemu. Wymiana analogów w padzie Xbox Series S i X to nie problem. Jesteśmy w stanie wymienić wymienić i skalibrować, jak te standardowe oraz magnetyczne z efektem Halla. Masz inny problem z padem? To też nie problem dla nas. Jesteśmy numerem jeden w Polsce pod względem serwisów oraz dystrybucji części. Sukcesem naszej skuteczności, jest korzystanie jedynie z oryginalnych części, które można znaleźć na stronie Sklepu Konsolowo. Masz daleko? To nie problem! Posiadamy idealny system wysyłek który jest prostu i intuicyjny. Mamy wysyłki InPost oraz DPD, więc cały proces jest szybki i sprawny!

CZY PAD JEST XBOX SEIRES S I X JEST WARTY NAPRAWY NA DRYFUJĄCE ANALOGI?

Dryfowanie analogów to bardzo powszechny problem występujący w padach Xbox. Zużycie analogów jest naturalnym procesem, który dotyka wszystkich kontrolerów. Utrzymywanie kontrolera w dobrym stanie wymaga znajomości przyczyn dryfu. Jeśli ten problem często pojawia się w twoich padach, warto rozważyć wymianę tradycyjnych analogów na znacznie bardziej wytrzymałe analogi magnetyczne z efektem Halla.

INNE WERSJE PADÓW XBOX? CO Z NIMI?

Pad Xbox Series X naprawaXbox Series S i X są modelami padów 1914. Natomiast co z innymi modelami? Naprawa pada Xbox Series S i X w tym przypadku nie specjalnie się różni jeśli chodzi o inne wersje pada takie jak Xbox One{1708, 1697, 1537), lub Xbox Elite. Różnica jest jedynie w polach lutowniczych, ale dla naszych profesjonalnych serwisantów to nie problem! Podsumowując, wymiana analogów w padach Xbox są bardzo podobne.

Więcej o autorze

Wojciech Fic

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

Problemy z przyciskami LB i RB w padach Xbox. Nie działają?Pad Xbox Series X LB i RBPad Xbox 360 dryfujące analogiDryfujące analogi w kontrolerze Xbox 360?