Konsola Microsoft Xbox One nie wyświetla obrazu po HDMI

  • e7d46aea-90d0-4bf1-9544-cc85d59f6d18
  • Zdemontowane uszkodzone gniazdo HDMI z konsoli Xbox One

Konsola Microsoft Xbox One nie wyświetla obrazu po HDMI

Konsola Microsoft Xbox One nie wyświetla obrazu po HDMI

Jedną z najpopularniejszych usterek z jakimi zmagamy się z Xbox’em One jest brak wyświetlania obrazu na telewizorze po złączu HDMI. Musimy tu rozróżnić kilka możliwych scenariuszy:

  1. Konsola normalnie się włącza, widzimy, że kontroler się połączył jednak ekran pozostaje czarny.
  2. Xbox świeci się z przodu, sygnalizując włączenie, jednak kontroler nie załączył się z konsolą. W tym przypadku mówimy o tym, że sprzęt nie przeszedł procedury POST i system w ogóle się nie załączył.
  3. Natychmiast po uruchomieniu odcięte jest zasilanie.

Jakie są przyczyny nie wyświetlania obrazu po złączu HDMI?

Przyczyn oczywiście może być wiele, najpopularniejszym jednak jest fizyczne uszkodzenie gniazda HDMI i spotykamy się z tym najczęściej w przypadku Xbox One S. Oczywiście uszkodzenia dotyczą nie tylko gniazd ale i przewodów. Tak więc pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić to zmienić kabel HDMI na inny. Drugą z kolei przyczyną są wszelkie uszkodzenia powstałe na skutek burzy. Niestety w dzisiejszych czasach sprzęt jest połączony kablem zasilającym, ethernetowym i hdmi do TV. Wyładowanie atmosferyczne może rozejść się każdą z tych dróg, tak więc bardzo ważne jest dokładne sprawdzenie płyty głównej. W przeciwnym wypadku po naprawie jednego problemu może nam się pojawić kolejny.

Co zrobić gdy konsola Microsoft Xbox One nie wyświetla obrazu po HDMI ?

W pierwszej kolejności zalecamy podpięcie konsoli z telewizorem nowym kablem HDMI, a przynajmniej jakimś innym. Druga sprawa musimy sprawdzić czy HDMI w TV działa. Najlepiej sprawdzić to podpinając inne urządzenie do tego samego portu. Zalecamy np. laptopa albo smartfona. Jeśli problem dalej występuje wyłączamy konsolę z kontaktu i odczekujemy kilka minut jeśli ciągle obraz nie wraca pozostaje nam tylko wizyta w serwisie. UWAGA! Wszystkie konsole Xbox One posiadają 2 złącza HDMI. Czasem może zdarzyć się, że podłączymy do wejścia (HDMI IN) wówczas ważne aby przepiąć na port wyjściowy (HDMI OUT), czyli złącze bliżej gniazda zasilania.

W jakich konsolach występuje problem nie wyświetlania obrazu po HDMI?

Problem najczęściej dotyka konsol Xbox One S, nie mniej jednak tak samo narażone są konsole Xbox One (Fat) oraz najmocniejszy Xbox One X. Inżynierowie z Microsoftu zauważyli ten problem w Xbox One Fat i w S-kach już jest troszkę inaczej rozwiązane wyświetlanie obrazu po HDMI. Niestety problem ten nie został rozwiązany a wręcz można odnotować zwiększoną liczbę uszkodzonych konsol.

Problem często w internecie opisywany jest pod hasłem BSOD – Black Screen Of Death

Więcej o autorze

Lucjan Wodzisławski

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

Wymiana analoga w padzie Sony Dualshock 4Wymiana analoga w padzie Sony Dualshock 4Wymiana gniazda ładowania Sony PlayStation Vita