Naprawa pada, kontrolera PlayStation DualShock 4

  • Kontroler DualShock 4

Naprawa pada, kontrolera PlayStation DualShock 4

Naprawa pada, kontrolera PlayStation DualShock 4

Wraz z nadejściem konsoli PlayStation 4 na rynku pojawiły się kontrolery Dualshock 4. Nowy design i kilka dodatkowych funkcji cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów, jednak dużo gorzej jest z jakością i trwałością. Nowe pady są dużo bardziej narażone na uszkodzenia niż poprzedni Dualshock 3, a co najgorsze na dzień dzisiejszy jest już 5 rewizji z zewnątrz wyglądających identycznie (tylko V2 tzw. JSD-040 można łatwo rozpoznać po szarych grzybkach i triggerach).

Najpopularniejsze usterki DualShock 4:

Wyrwanie przycisków R2, L2 kontrolera PlayStation 4.

Szczególnie fani serii Fifa narzekają na tą uciążliwość. Triggery są dużo słabsze niż w poprzednich wersjach a ich mocowanie też pozostawia dużo do życzenia.

Uszkodznie grzybków i gałek analogowych pada.

Potocznie zwane analogi są kolejnym słabym punktem wolanta od SONY. Niestety bardzo często nie wytrzymują ostrej rozgrywki w gry sportowe i bijatyki jak Mortal Kombat. Tylko wymiana na oryginalny analog firmy ALPS przywróci kontroler do pełnej funkcjonalności.

Zniszczenie gniazda ładowania microusb.

Problem znany szczególnie dla posiadaczy smartfonów – uszkodzone gniazdo ładowania. Najczęściej w sposób mechaniczny, przez używanie kiepskiej jakości przewodów do ładowania.

Wariujące przyciski.

Kolejny problem odziedziczony po starszym bracie. Tylko ten co nie grał, nie spotkał się nigdy z problemem wariujących przycisków. Biegniemy na bramkę jesteśmy już sam na sam, na tablicy 0:0 i nagle z niczego wciska się nam wysokie podanie. Można powiedzieć klasyka.

Pozostałe usterki kontrolerów DualShock 4.

Niestety wymienione powyżej usterki to nie wszystko, pady PlayStation 4 są wyjątkowo delikatne i bardzo źle znoszą upadki, nawet z małych wysokości. W histori naszego serwisu spotkaliśmy się również z nadryzionymi przez pupilów, kontrolery zalane złotym trunkiem i te z dodatkową funkcją latania 😉

Rozwiązanie problemu.

Naprawa pada, kontrolera PlayStation DualShock 4 nie jest sprawą łątwą. Dlatego nie mając zdolności manualnych lepiej zlecić ją komuś doświadczonemu, gdyż możemy więcej popsuć, niż naprawić. Należy pamiętać, że jedynym skutecznym rozwiązaniem jest naprawa kontrolera z użyciem oryginalnych części zamiennych. Szczególnie w przypadku analogów wymiana na zamiennik nie sprawdza się, gdyż pad zaczyna zaczyna nie równo działać i posiada dużą martwą strefę. W naszym serwisie mamy bardzo dużo doświadczenie z kontrolerami DualShock 4, posiadamy największy w Polsce magazyn części zamiennych a co najważniejsze, na wszystkie naprawy udzielamy gwarancji.

 

 

 

Więcej o autorze

Lucjan Wodzisławski

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

Wymiana płyty głównej PlayStation 4Powyrywane pady pod układem w konsoli po upadku.Darmowa diagnoza konsoli Sony PS4 PlayStation 4
MASZ PYTANIE? NAPISZ DO NAS

FORMULARZ KONTAKTOWY


Chętnie odpowiadamy na wszystkie pytania.

Godziny otwarcia:

Pn-Pt 10 – 18

Telefon:

+48 530 001 377
+48 12 657 47 62

Adres:

Serwis Konsol
ul. Teligi 24
30-835 Kraków

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ